Prof.Dr.Kenan ÇELİK

Kişisel Web Sayfası

BÜTÜNLEME SINAVINA İTİRAZ EDEN ÖĞRENCİLERE

Anasayfa » DUYURULAR » BÜTÜNLEME SINAVINA İTİRAZ EDEN ÖĞRENCİLERE
share on facebook  tweet  share on google  print  

BÜTÜNLEME SINAVINA İTİRAZ EDEN ÖĞRENCİLERE

"DUYURULAR" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

 

Bazı öğrenciler 29 Ocak 2019 tarihinde yapılan bütünleme sınavına itiraz etmişlerdir. Ayrıca bazı öğrenci forum sayfalarında gereksiz spekülasyonlar yapılmaktadır. Toplu olarak hocanın odasına gidelim, dekanlığa gidelim gibi yönlendirmeler yapıldığı izlenmektedir. Ve bazı girişimlerin yapıldığı da görülmektedir.

Sınavda daha önce sorulmuş aynı soruların tekrar sorulduğu ve cevaplarının kesinlikle yapıldığı ama yine de beklenen notun alınamadığı gibi yorumlar yapılmaktadır.

Beklediği notu alamadığı için bir öğrencinin ilgili yasal prosedürü takip ederek itiraz etmeleri en doğal ve yasal haklarıdır. Neticede bir kısım öğrenciler bu haklarını kullanmışlardır.

Sınavlara yapılan itirazları değerlendirmek, ilgili öğrencilerin sınav kağıtlarının yeniden okunması benim yasal görevlerimdendir.

İtirazlar sonucunda;

a)Sınav soruları tekrar gözden geçirilmiştir.

b)Cevap anahtarları yeniden kontrol edilmiştir.

c)Optik okuyucunun sonuçları kontrol edilmiştir.

d)Öğrencinin soru grubunu doğru yazıp yazmadığı soru kağıdı ve imza kağıdıyla karşılaştırılarak kontrol edilmiştir.

e)Her öğrencinin kağıdı el ile tekrar okunmaktadır. Okuma işlemi devam etmektedir.

f)İlgili öğrencinin iziraz formuna gerekli açıklayıcı bilgiler de yazılmaktadır.

Ancak şu ana kadar herhangi bir hataya veya yasal olmayan bir duruma rastlanılamamıştır. Tecrübelerime göre bir yanlışlığın olmadığı da tahmin edilmektedir. Yine de itiraz süresi bittikten ve tüm itirazlar değerlendirildikten sonra bölüm başkanlıklarına dilekçelerinizin cevabı gönderilecektir. Eğer bir maddi hata olduğu sonucuna varılırsa, düzeltilmiş notlarınız ilgili formlar üzerine yazılacaktır. Bu işlem 04 Şubat 2019 pazartesi gününü bulabilir. Ondan önce bölüm başkanlıklarını meşgul etmenize veya bana ulaşmaya çalışmanıza gerek yoktur.

Bu yazdıklarım öğrenciler için yasal haklar, bizler ve idari birimler için yasal görevlerdir. Bizler bu işleri yapmak için devletimizden maaş almaktayız.

Ancak, özellikle internet üzerindeki forumlarda yasal olmayan yorum ve benzeri hareketlerden kaçınmanızı da tavsiye ederim.

Aynı soruları soruldu ve ben bunları kesinlikle yaptım ama notumu hoca vermedi, kesinlikle burada bir sorun var diye düşünen öğrenciler için ekteki belgeyi okumanızı tavsiye ediyorum. Şunu da belirteyim ki aynı sorular çok kere sorulabilir, herhangi bir sakıncası yoktur. Çoğu zaman da aynı soruların sorulduğu sanılmaktadır. Bunu ispatlamak için ekteki bilgiyi sizlere sunuyorum. BELGEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

Kaynak : Prof.Dr.Kenan ÇELİK
Tür : Eğitim Tarih : 30.01.2019
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this